• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie malowniczej Portugalii

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, że Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, niż inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są idealne dla fanów plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, że Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne miasta albo plaże, ale również dały nam wybitnych artystów, smakowite jedzenie bądź szybkie samochody. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Dobre są również miejscowości położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten cudowny okres jakim jest urlop. Po wielu tygodniach wytężonej pracy wreszcie nadchodzi ten moment gdy możemy razem z rodziną udać się na wspólny wypoczynek. Teraz wyborów w tym aspekcie mamy tak dużo, że trudno bywa zdecydować się. Warto zapoznać się dokładnie z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania sporo fantastycznych lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w mniej popularnym okresie. Nie dość, iż ceny wówczas są znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę oraz interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji można mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi przepięknymi zabytkami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemal raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To przecież kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla gości bardzo dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Odkryjmy wschód Europy!
Europa to niezwykłe miejsce. W końcu na tej stosunkowo niedużej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt państw. Każdy z krajów choćby trochę się od siebie różni. I właśnie z tego powodu Europa to ciągle najwspanialszy oraz najbogatszy kontynent. Następne lata pokażą czy mieszkańcy Europy pokonają wszelkie kłopoty, takie jak np. bezrobocie wśród zwłaszcza młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże również spojrzeć na taką część naszego kontynentu, która jest jakby zapomniana. Mowa w tym momencie o takich państwach, które są położone na wschód od naszego kraju. Przykładowo Białoruś, zatem jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, a więc stolica tego kraju, to jednakże nie jest to wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest oryginalność, swoista dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – chociaż niestety ciągle daleko nam do poziomu życia w Niemczech, to jednak widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – trzeba dodać, iż w 1990 roku, gdy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje wielki minus takich krajów jak Białoruś, ale również choćby Mołdawia. Jednak nie zmienia to faktu, że warto odkryć wschodnią Europę.

1. Sprawdź teraz

2. Kliknij

3. Dowiedz się teraz

4. Przeglądaj

5. Kliknij dla szczegółów

Categories: Turystyka

Comments are closed.